I doczekaliśmy się – festyn STARA WOLA NIE RDZEWIEJE po raz czwarty, czyli OLD WOOLSTOCK (w woolnym tłumaczeniu: STARA WEŁNIANA POŃCZOCHA – nie pruje się). Impreza odbędzie się dzięki środkom przyznanym przez Radę Dzielnicy XI Podgórze Duchackie i wsparciu rozmaitych woolan. Oby za rok wspierających przybyło, a będzie to święto całej Woli – wszyscy jak jeden mąż powinniśmy poczuć się gospodarzami tej części Krakowa, do niedawna (do 1941) wsi podkrakowskiej. Bez zaangażowania w życie publiczne pewnego dnia obudzimy się nie na Woli, a na Niewoli Duchackiej albo Bezwoli, albo w ogóle na Kurdwanowie czy Podgórzu, a o Woli przeczytamy tylko w starych książkach albo w archiwach na stronie www.podgorze.pl. „Stara Wola…” to przedsięwzięcie zainicjowane 4 lata temu, w czasie jubileuszu 645-lecia powstania Woli Duchackiej. Stroną organizacyjną jest stale Parafia Zmartwychwstania Pańskiego na czele z ks. Proboszczem Krzysztofem Miętkim, Osiedlowy Klub Kultury Wola Duchacka Wschód (jednostka organizacyjna DK Podgórze) i Stowarzyszenie Przyjaciół Woli Duchackiej. Do tego grona dołączają co roku szkoły – w tym roku Gimnazjum nr 27. Co roku wspiera finansowo Rada Dzielnicy XI Podgórze Duchackie.
Zapraszamy w sobotę 2 czerwca od godz. 10:00 do 21:30.
- Od godz. 10.00 dominuje sport na boiskach gimnazjum nr 27 (piłka nożna: zwiastun turnieju WOOLA CHAMPIONS LEAGUE, kosz, siatka, ping-pong).
- Od godz. 11.00 na łące u proboszcza otworzą się stragany (kulinarne, rękodzielnicze), warsztaty (m.in. budowa Centrum Kultury i Rekreacji na Woli Duchackiej za pomocą kartonu, taśmy, farby i Bóg wie czego, warsztat: użyj surowca wtórnego do zrobienia czegoś z niczego – np. saszetki z banerów, bransoletki z resztek tkanin i butelek PET – wytwórnia POLtwór, muzyczne – gram na dżembie i na zębie, plastyczne – pomaluj trawę na zielono, rękodzieło – wystrugam z kołka aniołka, teatralne – sceny z życia dżdżownic), stoiska Stowarzyszenia Przyjaciół Woli Duchackiej, Osiedlowego Klubu Kultury, stolik z ulotkami sponsorów, darczyńców, stolik panelu: 'Co jest największym utrudnieniem życia na Woli?”
- Od godz. 12.00 ruszy scena – otwarcie (pierdut na Woli Wschut).
- Godz. 12.05 spektakl dla dzieci Teatru Otwartego „TRĄBA SŁONIA SALCESONA”.
- Od godz. 13.00 do 16.00 występy bardzo różne: kwadratowe i podłużne, m.in. bębniarze KarWila, Szkoła Fechtunku Aramis, 103-lecie wybuchu prochowni na Woli Duchackiej – pokaz siły wojsk austriackich, gwiazdy festiwali piosenki dziecięcej z klubu Wola Duchacka Wschut, tancerki Nemezis, Różowe baletnice, tańce polskie z Klubu Tańców Polskich „Maki i powoje”, prezentacje wolskich szkół i ośrodków kultury itd.
- O godz. 16.00 teatr Pogodni Seniorzy (OKK Wola Wschód): „Spacerkiem po Krakowie” (piosenki z dawnych lat).
- O godz. 16.30 zespół „Iglika” – Bałkany na Woli: zapraszamy szczególnie mieszkańców ulic: Macedońskiej, Czarnogórskiej, Serbskiej, Albańskiej oraz Ivo Andricia.
- O godz. 18.00 cisza przed burzą – w kościele Msza Św. prymicyjna.
- O godz. 19.00 zagra do tańca żywiołowy zespół młodzieżowy Pancakes (z dęciakami).
- O godz. 20.30 – 15-lecie zespołu Kurtyna Siemiradzkiego, zespół zagra w składzie: Jacek Wojciechowski (gitara, vocal, Teatr Ludowy), Grzegorz Łukawski (bas, Teatr im. Słowackiego), Max Szelęgiewicz (gitara, Klub Wola Duchacka), Adam Zadora (perkusja, gościnnie) – muzyka z lat 60 tych XX w. w strojach z epoki.
- A także konkursy, wywiady spod estrady, aukcje, loteria z których dochód przeznaczono na sfinansowanie wakacyjnego wypoczynku dzieci z Woli (loteria w przerwie koncertu Kurtyny).
- Prowadzenie: Ks. Proboszcz & Jaro