Z końcem długiego weekendu otwiera się kolejny tydzień spektakularnych zmagań o Park Duchacki. W niedzielę 6 czerwca w Dniu Otwartym Magistratu między godz. 10.00 a 19.00 można odnaleźć w Pałacu Wielopolskich aż dwie ekspozycje parkowe: jedną prawdopodobnie nadal w hallu przed Salą Obrad Rady Miasta im. Wyspiańskiego, drugiej trzeba szukać w Sali Lea lub Kupieckiej, gdzie będą chwalić się krakowskie dzielnice, wśród nich Dzielnica XI Podgórze Duchackie.

Po Dniu Otwartym Magistratu można przespać noc pod progiem Pałacu, bo już w poniedziałek 7 czerwca od godz. 15.30 w Sali Portretowej obraduje Komisja Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska. Jako punkt 4 w porządku obrad figuruje: Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie ustalenia kierunków działania dla Prezydenta Miasta Krakowa dotyczących utworzenia Parku Duchackiego (druk nr 1690). Pierwsze czytanie projektu uchwały być może odbędzie się na posiedzeniu Rady Miasta już w środę 9 czerwca, ale coś będzie wiadomo po poniedziałkowych obradach Komisji Planowania.

A w piątek 11 czerwca Park Duchacki zawędruje do Ogrodu Botanicznego UJ, gdzie o godz. 18.00 rozpocznie się V Święto Ogrodów. Jedną z atrakcji wieczoru będzie wystawa Park Duchacki dawniej i dziś (czynna do niedzieli). Ubiegłoroczny udział Parku Duchackiego odnotowany jest w fotokronice przygotowanej przez ekipę wolontariuszy: stoisko parku podczas otwarcia i kilka ujęć z imprezy „Miłość i śmierć w dawnym parku dworskim„.

Za to w sobotę 12 czerwca o godz. 11.00 w MDK przy ul. Beskidzkiej wielka feta – zostanie wręczonych kilka nagród kulturalnych dzielnicy Podgórze Duchackie za rok 2009. Beata Anna Symołon (animator), Mikołaj Wiepriew (twórca) i Stowarzyszenie Przyjaciół Woli Duchackiej (za wydarzenie artystyczne) dostaną je m.in. dzięki pracy na rzecz promocji parku.

A w następnym tygodniu Park Duchacki znów będzie harował jak wół.

W tym amoku duchackiego pracoholizmu nie zapominajmy o sieci internetowej. Park Duchacki pojawił się w lutym obok Zakrzówka i Parku Dębnickiego na miejskim portalu lobbingu obywatelskiego krakowrazem.pl, zainstalował go Jarosław Kajdański. To kolejne miejsce, które warto odwiedzać w internecie i dodawać swoje trzy grosze w sprawie parku. Obok powstałego w styczniu konta Parku Duchackiego jako grupy nacisku na facebook’u. O parku rzadko w internecie pojawiają się wpisy czy fotografie jak np. panmuchomor na swoim blogu, dyskusje jak na skyscraperscity.com, czy piękna galeria zdjęć autorki o nicku kropqa. Samych stron prywatnych o Woli Duchackiej też raczej brak, chlubnym wyjątkiem jest strona Ryszarda Galosa, członka Zarządu SPWD. Nie piszę o stronach instytucji, raczej znanych na Woli: szkół, parafii, ośrodków kultury, dzielnicy, lokalnych mediów, spółdzielni mieszkaniowych, firm itd. Ale o parku poza Kurierem dzielnicowym i Wiadomościami prawie nic się nie pisze, czasem publikuje się znane wcześniej materiały prasowe. Stałym dostawcą informacji bywa Dziennik Polski piórem Pauliny Polak, a fotografie z imprez w parku można znaleźć regularnie w Modnym Krakowie.