W nocy z dnia 13 na 14 marca 1943 roku podczas likwidacji getta na ulicach Podgórza zamordowano około tysiąca osób. Resztą pognano do Obozu Płaszów, skąd już nigdy nie wrócili.
 

 
W niedzielę tradycyjnym Marszem Pamięci z pl. Bohaterów Getta pod pomnik na terenie byłego Obozu Płaszów przypomniano o tamtych wydarzeniach i uczczono pamięć ofiar. Przy ocalałym fragmencie murów getta przy ul. Lwowskiej złożono kwiaty i zapalono znicze, podobnie pod pomnikiem upamiętniającym zagładę Żydów.
 
 
Tego dnia otwarto również dwie bardzo interesujące wystawy. W Aptece pod Orłem można oglądać Czas zbezczeszczenia. Grafiki Józefa Baua. Ceniony grafik i ilustrator już podczas pobytu w getcie zaczął pracować jako kreślarz, rysując i pisząc gotykiem wizytówki, szyldy dla urzędów, opisy akt, teczek biurowych. Również w Obozie Płaszów pracował jako kreślarz planów w biurze budowy obozu. Tam też poznał i poślubił współwięźniarkę Rebekę. Przeżył wojnę uratowany przez Oskara Schindlera. Wystawa będzie czynna do 30 października.
 
 
Druga wystawa nosi tytuł „Fabryka Oskara Schindlera w Krakowie – historia i przyszłość” i prezentowana jest w budynku przy ul. Lipowej 4. Zanim jesienią zostanie otwarta wystawa stała Kraków- czas okupacji (1939-45), w jednej sal na parterze przypomniano historię fabryki oraz wizualizacje rozwiązań plastycznych kilku segmentów tematycznych, tj. wybuch wojny 1939 r. i początek okupacji Krakowa, getto w Krakowie, gabinet Oskara Schindlera i obóz Płaszów. Wystawa będzie czynna do 31 sierpnia.