Na Woli powoli wszystko się kończy: skończył się turniej piłkarski, dobiega końca wystawa historyczna w Domu Parafialnym, kończą pracę w pawilonie osiedlowym: klub kultury (przygarnięty od października przez gimnazjum przy ul. Malborskiej) i filia Biblioteki Podgórskiej (los nieznany – brak lokalu na Woli Wschód). A nowe bloki mieszkalne rosną jak grzyby po deszczu. Kończy się być może pewna epoka, by ustąpić nowym, nieznanym czasom.

Zakończył się IV turniej piłkarski Wola Champions League rozdaniem nagród, jedzeniem gorących kiełbasek i małym koncertem w upalnym słońcu pod klubem osiedlowym 1 września. W gronie seniorów zwyciezyły Piaski Wielkie przed Trambkami ze Rżąki, trzecie miejsce po bratobójczej walce i rzutach karnych zajęło GZW z Woli Wschód (4 lata wcześniej zwyciężali w turnieju trampkarzy pod nazwą Barcelona Juniors), czwarte – ubiegłoroczni zwyciezcy z Woli Wschód, tym razem pod nazwą OCB. Wśród trampkarzy wygrały Czerwone Diabły z Woli Wschód, drugie miejsce dla Łagiewniki Street. Tytuł najlepszego piłkarza turnieju przyznano Marcinowi Kujaczowi z OCB. Kilka pięknych chwil z turnieju finałowego oraz z rozdania nagród upubliczniła zaprzyjaźniona telewizja krak.tv            http://krak.tv/kategoria-2,film-720.html     http://krak.tv/kategoria-9,film-728.html

Jeszcze tylko w niedzielę 6 września między godz. 8 a 13 można obejrzeć wystawę o historii Woli Duchackiej. Wystawa opuści przyjazne I piętro Domu Parafialnego przy ul. Zmartwychwstania Pańskiego, od października część eksponatów znajdzie miejsce w nowej siedzibie Klubu Kultury, czyli w gimnazjum przy ul. Malborskiej 98, sąsiadującym z kościołem Zmartwychwstańców. Wakacyjną wystawę, czynną w niedziele, oglądało przeciętnie 40 osób w ciągu dnia, przybywało eksponatów – fotografii, pamiątek.

Również 6 września od godz. 13 działać będzie stoisko połączonych sił Stowarzyszenia Przyjaciół Woli Duchackiej, Rady Dzielnicy XI, streetworkerów z MOPS-u, Osiedlowego Klubu Kultury Wola Wschód i Bóg wie kogo jeszcze. Wspólny namiot stanie naprzeciw estrady festynu Jesień Kurdwanów, którego gwiazdą w tym roku jest Maciej Maleńczuk, a wśród wykonawców będą także grupy indentyfikowane z OKK Wola Wschód: cheerleaderki Nemezis, Szkoła Fechtunku Aramis, raper Afrodef z zespołem Greenz i wokalistki zespołu Akolada. Pełny program festynu można znaleźć na plakacie na stronie organizacji http://www.kurdwanownowy.pl/

Wrzesień to ostatni miesiąc, gdy w pawilonie przy ul. Czarnogórskiej 10 pulsuje życie. Od października pawilon będzie stał pusty i straszył. W związku z tym smutnym faktem każdy kto ma pamiątki, fotografie, czułe wspomnienia o życiu w pawilonie i chciałby się nimi podzielić, proszony jest o kontakt, e-mail: czarnogor@wp.pl. Pawilon być może zburzą w lutym. A nuż uda się przygotować wystawę fotografii, pamiątek, nakręcić film, przygotować publikację o pawilonie. Już wiele osób zaczyna za nim tęsknić, czując że nadchodzi kres…

fot. Monika Drożyńska