Do programu obchodów 645-lecia Woli Duchackiej dopisaliśmy Niedzielę palmową w parafii na Woli Duchackiej. Parafianie i goście obaczą Uroczysty Wjazd Pana Jezusa na Osiołku, dokona się poświęcenie palm i procesja. Rozpoczęcie na placu przed Domem Parafialnym przy ul. Zmartwychwstania Pańskiego 5 kwietnia o godz. 11.15. Po mszy św. w dolnym kościele przeprowadzony zostanie konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną.
Na przetarg ogłoszony na projekt budynku ośrodka kultury, biblioteki i sali gimnastyczno-widowiskowej, czyli Centrum Kultury i Rekreacji na Woli Duchackiej Wschód, spłynęły 22 oferty, od 50 do 90 tys. zł za projekt. W piątek 3 kwietnia rozstrzygnięcie. 645 lat temu dnia tego podpisano akt lokacji wsi Wola Duchacka. Przypadek? A o rozstrzygniętym konkursie projektów dziecięcych napiszę za parę dni. Są kolorowe zdjęcia i niesamowite pomysły!
Rada Dzielnicy XI we wtorkowy wieczór 31 marca zatwierdziła przyznanie 5.000 zł na wystawę, druk obwieszczenia i koncert jubileuszowy w ramach obchodów 645-lecia.
Wystawa jeszcze nie gotowa, ale imponująca. Najważniejsze wydają się skarby rodziny Bemów, fotografie pani Stanisławy Bemowej i jej dwie rzeźby z gipsu, ostatniej wielkiej filantropki Woli Duchackiej, zwanej "Matką Woli Duchackiej". Bez tej postaci-symbolu wystawa o Woli byłaby bardzo niepełna. Oby to był początek zmian na Woli w dobrym kierunku. Oczywiście najważniejszy jest Włodzimierz Wolny. Bez jego świadectwa starej Woli by nie było, byłby zlepek różnych pamiątek i informacji. On przeniósł starą Wolę w dzisiejsze czasy na swoich barkach. No i czekamy z przejęciem na film montowany do ostatniej chwili przez Bartosza Mikołajskiego. Pierwszy jego pokaz o godz, 17 w piątek 3.04. w Domu Historii Podgórza.