Kolejny krok w przywracaniu pamięci i naprawieniu błędów powstałych w komunizmie. Staraniem rodziny powstała nowa i poprawiona tablica nagrobna na nagrobku na Nowym Cmentarzu Podgórskim.
W 1979 roku budując trasę telewizyjną zniszczono dużą część zabytkowego Starego Cmentarza Podgórskiego, na którym spoczęli zasłużeni obywatele miasta Podgórza. Wcześniej w 1942 r Niemcy zniszczyli około 1/3 cmentarza budując tory kolejowe. W latach 1976-79 przeniesiono część grobów na Nowy Cmentarz Podgórski. Niestety nowe nagrobki wykonane były z lastriko i nie przypominały starych grobowców. Nie zadbano też o wierne odwzorowanie napisów. Na szczęście byli ludzie którzy z własnej woli wykonali zdjęcia i dokumentację niszczonych nagrobków. To dzięki nim mogłem odwzorować napis na płycie. Dziękuję Panom Jarosławowi Żółciakowi i Andrzejowi Głucowi za wsparcie, zaangażowanie i zdjęcia.
Nowa tablica zawiera też nowe uzupełnione informacje. Komuniści nie byli zainteresowani informacjami o przedwojennych i wojennych zasługach osób spoczywających w grobie.
W grobie leży m.in. honorowy obywatel miasta Złoczowa i Rzeszowa, burmistrz Rzeszowa w latach 1848-1855, starosta powiatowy Dobromila, ck radca sądowy, sędzia z Dukli Jan Nepomucen Aichmüller (1808-1886), jego małżonka Julia Aichmüller z domu Haberman de Habersfeld urodzona w 1823 r. we Lwowie, córka Wanda urodzona w Złoczowie w 1843 roku, wnuczka Zofia oraz zięć płk Juliusz Geib zastępca szefa przedwojennej Policji Państwowej, członek Zarządu Głównego AK, kawaler Orderu Virtuti Militari nadanego przez rząd w Londynie.
To ogromny sukces w przywracaniu pamięci.
Tomasz Włoch