„101 Murali dla Krakowa to całoroczny program tworzenia kontekstowych, wielkoformatowych malowideł naściennych w wybranych obszarach miasta” piszą o sobie twórcy projektu 101 Murali dla Krakowa, Fundacja Świadoma Przestrzeń.

Twórcy projektu zapraszają na spotkanie, na którym dowiemy się jak powstawały realizacje, jakie towarzyszyły im przeszkody, kto wspierał całe przedsięwzięcie oraz  kto stoi za projektem 101 Murali dla Krakowa. Spotkanie odbędzie się 13.11.2017 o godz. 18:30 w BAL-u przy Ślusarskiej 9. A już od 7.11 przez cały miesiąc, w tym samym miejscu, można oglądać wystawę wszystkich murali zrealizowanych do tej pory.

Przypominamy, że jeden z nich znajduje się przy ul. Lwowskiej 12. Możemy na nim zobaczyć elementy podgórskiej przestrzeni:

Kopiec Krakusa i dąb, który niegdyś rósł na jego szczycie. Ornamenty oparte na elementach kamieniarki kościoła świętego Józefa. Bułka i moneta – rekwizyty nawiązujące do święta Rękawki. Ptaszki z “Drzewa Emausowego”, charakterystycznego dla odpustu na Rękawce. Detal architektoniczny z dawnej synagogi (obecnie Galeria Starmach). Rzut fortu świętego Benedykta. Ornamenty nawiązujące do motywów zdobniczych sztuki łużyckiej (jeden z artefaktów znalezionych podczas prac archeologicznych w głębi kopca Krakusa pochodził z tego okresu). Oraz dwa duchy – przyrody nieożywionej (symbolizujący rezerwat Bonarka na Krzemionkach i kamieniołom Liban) oraz przyrody ożywionej (symbolizujący park Bednarskiego).