W ramach „Podwieczornych spotkań ze sztuką”, Teatr Hothaus zaprasza w najbliższą niedzielę (10.02) na spektakl „Orfeusz na granicy”, który odbędzie się w stuletnim budynku teatralnym przy ul. Babińskiego 29, na terenie kompleksu parkowego Szpitala im. dr j. Babińskiego.
„Bogowie powiedzieli: życie to lęk. Lew będzie zjadać sarny, a kot mysz i nie jest to bynajmniej ani dobre ani złe. To jest prawo dla wszystkiego, co żywe. Ale w piersi człowieka jest waga. Ta waga zważyła prawo świata i znalazła, że jest złe. I powiedziałem: nie będę mu ulegać. I zaśmiałem się nad własnym życiem i nad własną śmiercią”
Dualizm świata. Umysł – granicą wolności. Miłość jako klucz do samopoznania.
Dusza uwięziona w ciele czy od niego niezależna ? Manipulacja.
Te i inne filozoficzne zagadnienia próbuje rozważyć Teatr Ab Intra w spektaklu „Orfeusz na granicy”.
Po spektaklu zapraszamy wszystkich do dyskusji na temat granic wolności człowieka.
Występują:
Orfeusz: Krzysztof Świętek
Eurydyka: Wiktoria Kowalska
Persefona /Aglae: Sylwia Szczepańska
Hermes: Maksymilian Wilkowicki
Cerber/oberżysta: Kamil Madej
Reżyseria: Marlena Topolska
Teatr Ab Intra został założony w 2011 roku. Współtworzą go młodzi pasjonaci sztuki teatralnej. Spektakl „Orfeusz na granicy” jest owocem kilkumiesięcznego warsztatu aktorskiego prowadzonego w Nowohuckim Centrum Kultury przez Marlenę Topolską – aktorkę Teatru Hothaus.
W spektaklu występują adepci sztuki aktorskiej Teatru Hothaus i Ab Intra.
Celem współpracy Teatru Hothaus kierowanym przez Wojciecha Dawida Terechowicza i Teatru Ab Intra jest udostępnianie młodym miłośnikom sztuki szerokiego i gruntownego pola do rozwoju artystycznego, twórczych poszukiwań i konfrontacji z podmiotem nadrzędnym – widzem.
Bilety:
Normalny15 zł
Ulgowy 10 zł
W cenie biletu serwujemy kawę, herbatę i ciasteczko.
Informacje i rezerwacje
tel. 606 603 560
PODWIECZORNE SPOTKANIA ZE SZTUKĄ oparte o człowieka w działaniu bogate będą w spektakle teatralne, koncerty, kabaret, film, wernisaż, taniec, poezję, czytanie literatury oraz w wiele innych atrakcyjnych programów budowanych w oparciu o propozycje pasjonatów sztuki, którzy pragną sprawdzić się na scenie po raz pierwszy lub podzielić się dotychczasowymi dokonaniami
Spotkaniom towarzyszyć będzie swobodna, ciepła atmosfera przy zapachu kawy, herbaty i słodkości tak, aby sztuka spełniała swoje powołanie rozbudzając każdą – nawet najbardziej wybredną duszę. Klimat oscylujący pomiędzy upojnymi obrzędami ku czci boga wina, bachanaliami, a filozoficzną rozprawą na temat tożsamości człowieka XXI wieku – po prostu dobra zabawa, przy której każdy będzie miał szansę oderwać się od prozaicznych problemów bieżącego dnia.
Cykl podwieczorków został zapoczątkowany przez Jana Strycharza w pierwszych latach działalności Teatru Hothaus. Od 26 stycznia 2013 roku wznawiamy ideę jaką jest stworzenie wspólnej przestrzeni wypełnionej aktywnością twórców zarówno zawodowych jak i amatorów a nader wszystko zapewnienie Państwu niezapomnianych doznań.
FUNDACJA HOTHAUS została założona w 2010 roku przez Wojciecha Terechowicza – pedagoga, instruktora teatralnego i reżysera. Przedmiotem działań Fundacji jest propagowanie teatru poprzez pracę edukacyjną kierowaną do amatorów – miłośników sztuki pochodzących z różnych środowisk i grup wiekowych oraz prowadzenie stałych działań teatralno – repertuarowych. Od grudnia 2012 roku siedziba znajduje się na terenie kompleksu szpitalno – parkowego w budynku teatralnym przy ul. Babińskiego 29.
(materiały organizatora)
według mnie 9 lutego to sobota, a nie niedziela, poprawcie
Bogdan Ingersleben
Dziękujemy, poprawione.