Pecha Kucha Kraków #1
Galeria ATROPOS, 19 listopad · 20:00 – 22:00,
Pecha Kucha – z języka japońskiego „pogawędka”. Istota Pecha Kucha zawiera się w formule 20×20. To prezentacja multimedialna składająca się z 20 slajdów wyświetlanych przez 20 sekund każdy, co zapewnia dużą dynamikę wystąpień. Po każdej, trwającej 6 minut i 40 sekund prezentacji jest czas na dyskusję i pytania.
Kurator: Katarzyna Wabik
W bieżącej edycji wezmą udział:
…
Karolina Kłos / Opowie o genezie symbolu jakim jest ♥. O jego obecności w sztuce i o zatrzęsieniu „anato-serca”.
Łukasz Kujawa / Udowodni, że kultura gier video już dawno temu wydostała się ze swojego getta. A także, że gry stały się integralną częścią życia osób, które nie zdając sobie z tego sprawy, powoli przekształcają się w geeków.
Dorota Jędruch / Omówi zjawisko gentryfikacji w kontekście krakowskich dzielnic takich, jak Kazimierz, Podgórze oraz Zabłocie.
Bartłomiej Lurka / Kim jest Lucy? Co robi? Opowieść o niezwykłej osobie. Śladami jej egzystencji.
Aleksandra Toborowicz i Michał Pałasz / Twórcy wirtualnego Muzeum Erotyzmu wytłumaczą czym erotyzm różni się od erotyki i pornografii. Opowiedzą o tym, jak nieistniejące w rzeczywistości Muzeum Erotyzmu stało się piątym największym polskim muzeum na Facebooku. Czy istnieje szansa na powstanie realnego Muzeum Erotyzmu w Krakowie?
Richard Lucas / Odpowie na pytanie, co w praktyce oznacza przedsiębiorcze podejście do bycia artystą i dlaczego jego zdaniem ma to sens.
Anna Komorowska / pracownia k. to architektura+dzieci. Usłyszymy o najważniejszych projektach instytucji, o konkursie na zabawkę architektoniczną i fascynacjach land artem.
Kuba Garścia / „Intermedium” – sytuacja jedyna, niepowtarzalna, stworzona na konkretną okazję.
Cecylia Malik / Opowie o projekcie „Ulica Smoleńsk”, który zrealizowała wraz z siostrą – Justyną Koeke. Kuratorki podjęły problem gentryfikacji i wyludniania centrów miast. Ich rodzina została zmuszona do wyprowadzki z Kamienicy po trzykrotnym podniesieniu czynszu przez nowego właściciela. Przed oddaniem kluczy mieszkanie przy ulicy Smoleńsk 22/8 stało się na jakiś czas wystawą otwartą przez 24 godziny na dobę, a także pracownią, miejscem spotkań i dyskusji.