Pracownia Edukacji Żywej oraz Święto Stworzenia – portal chrześcijańskich ekologów, zapraszają w najbliższą sobotę (12.08.2017) na dwa rodzinne spacery przyrodniczo – edukacyjne.

Pierwszy z nich, odbędzie się o godz. 10:00, a jego uczestnicy będą spacerować po terenie kamieniołomu Libana. „Poznaj odradzającą się spektakularnie przyrodę, która potrafi wedrzeć się nawet w świat poprzemysłowej pustyni… Liban to piękna lekcja o środowisku miasta a zarazem przygoda w miejskiej dżungli: niedostępnej, momentami też niebezpiecznej, zachwycającej i dzikiej. Spacer poprowadzą Maja Głowacka i Bogdan Ogrodnik z Pracowni Edukacji Żywej, autorzy głośnego wywiadu: ZOBACZ Organizują oni warsztaty przyrodnicze adresowane do szkół, przedszkoli, rodzin, ale i dorosłych”.

Zbiórka pod zejściem z kładki nad ul. Powstańców Śląskich (już na ul. Za Torem prowadzącej do Libana). Kamieniołom Liban znajduje się zaledwie 2 przystanki tramwajowe od Korony, u stóp Kopca Kraka (przystanek „Powstańców Wielkopolskich”).

Wydarzenie na Facebooku

Drugi spacer rozpocznie się o godz. 16:00, a prowadzić będzie przez łąki na Zakrzówku. Tempo zostanie dostosowane do potrzeb dzieci. „Powłóczymy się po dawnym kamieniołomie, posłuchamy grających owadów, a na końcu urządzimy sobie wieczorny piknik z eko-przekąskami. Przy okazji porozmawiamy o deficycie kontaktu z naturą u dzieci: czym jest, jak mu przeciwdziałać, jak pozbyć się syndromu „Baby Jagi”? Poczytamy też fragmenty eko-encykliki Papieża Franciszka… Spacer poprowadzą Maja Głowacka i Bogdan Ogrodnik z Pracowni Edukacji Żywej, autorzy głośnego wywiadu: ZOBACZ. 

Zbiórka o 16:00 przy tablicy na małym rondzie przy ul. Twardowskiego.

Wydarzenie na Facebooku

Warto także wziąć udział w konkursie fotograficznym, przeznaczonym dla młodych miłośników fotografii: dzieci, uczniów ze szkół, techników i liceów oraz rodziców z dziećmi. Jego temat to „Ukaż piękno nieużytków miejskich.

Weź udział w konkursie i wyślij do 10 swoich fotografii, ukazujących nieznane oblicze przyrody nieużytków Krakowa i okolic.

Termin nadsyłania prac: do 10 września 2017 r.

Forma nadsyłania prac: (BARDZO PROSTA!) pliki w formacie cyfrowym (jpg, PDF, PNG), rozdzielczość: 300 dpi – z adnotacją o autorze, adresem zwrotnym (e-mail) oraz ewentualnie miejsce wykonania fotografii na adres mailowy: refa.sekretariat@franciszkanie.pl

Atrakcyjne nagrody w konkursie: dla autorów najlepszych prac mamy specjalistyczne lornetki do obserwacji ptaków i przyrody. Nagrodzone i wyróżnione prace (20) wezmą udział w wystawie podsumowującej kampanię REFA.

Regulamin (plik PDF)

Formularz zgłoszeniowy (plik PDF)

Wydarzenia oraz konkurs odbywają się w ramach projektu edukacji ekologicznej Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu (=REFA) skierowanego do mieszkańców Krakowa i okolic – seniorów, rodzin, aktywistów miejskich, dzieci ze szkół i przedszkoli, nauczycieli, opiekunek i katechetów.