Scena na Lwowskiej zaprasza w listopadzie na spektakl Sąsiadka, czyli komedię dell’Arte w czystym wydaniu, na Cyrk Grandissimo, czyli jak to ze stworzeniem ziemi było w ramach cyklu Rodzina w teatrze oraz na „See Me, Hear Me” o problemie niewolnictwa.
8 listopada, godz. 19.00 Sąsiadka, komedia dell’Arte
9 listopada, godz. 19.00, Sąsiadka, komedia dell’Arte
16 listopada, godz.16.00, Rodzina w Teatrze: Cyrk Grandissimo, czyli jak to ze stworzeniem Ziemi było.
17 listopada 2013 godz.16.00, Rodzina w Teatrze: Cyrk Grandissimo, czyli jak to ze stworzeniem Ziemi było.
22 listopada, godz.19.00, See Me, Hear Me
24 listopada, godz.19.00, See Me, Hear Me
29 listopada, godz.19.00, Sąsiadka, komedia dell’Arte
30 listopada, godz.19.00, Sąsiadka, komedia dell’Arte
Opisy spektakli:
Rodzina w Teatrze :
Cyrk Grandissimo, czyli jak to ze stworzeniem ziemi było
Zapraszamy młodych widzów do przeżycia wielkiej przygody w Cyrku Grandissimo. Co kryje w sobie tajemnicza skrzynia? Czy można tańczyć na linie we dwoje? Jak żonglować słońcem i gwiazdami? I KTO tak naprawdę stworzył ziemię? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź wraz z parą sympatycznych clownów Gino i Suzi. Góra żartów pomieszana z odrobiną skupienia i szczyptą napięcia, tworzy niezwykłe przedstawienie, które rozbawi każdego widza.
Występują :
Agnieszka Cianciara – Fröhlich, Jonathan Fröhlich
Po spektaklu Warsztaty cyrkowe dla Rodziców z Dziećmi prowadzone przez Rodzinny Cyrk SCKM.
Rodzina w Teatrze to cykl przedstawień interakcyjnych przygotowanych dla całych rodzin. Chcemy, aby Rodzice z Dziećmi mogli wspólnie spędzić czas, przeżywając razem sztukę. Ale nie tylko… To także okazja do wspólnej zabawy, pokonywania nowych wyzwań oraz poznawania siebie nawzajem.
Sąsiadka, komedia dell’Arte
Ciepły, włoski klimat na polskiej scenie! Zapraszamy na spektakl Sąsiadka, czyli komedię dell’Arte w czystym wydaniu. Tradycyjna scenografia, bogaty kostium i skórzane maski. Wirtuozeria improwizacji oraz komiczne sytuacje, czyli lazzi – oto komedia dell’Arte. Choć rodem z XVI wieku, nie postarzała się ani trochę. To teatr jak najbardziej współczesny i aktualny. Sąsiadka oderwie cię od szarej rzeczywistości, oczaruje i rozśmieszy. Komedia dell’Arte to rozrywka z charakterem!
Trupa dell’Arte :
Agnieszka Cianciara- Fröhlich, Jonathan Fröhlich, Łukasz Łęcki
Scenografia: Danuta Skołucka
Kostiumy : Ludwika Gorgoń
Opracowanie muzyczne: Agnieszka Cianciara- Fröhlich
Premiera: 25 lutego 2013 r.
Niewolnictwo… Problem tak mało dostrzegany, a będący przestępstwem na ogromną skalę. Właśnie dziś, właśnie w XXI wieku…
…See me…
Handel ludźmi. Nie bronią, lekami czy narkotykami, ale właśnie ludźmi. Najbardziej dochodowe przestępstwo w Europie. Zyski – rocznie 2,5 miliarda euro. Sto tysięcy ofiar co roku w samej Unii Europejskiej. Siedem razy tyle na całym świecie. Cichy dramat 27 milionów ludzi, w tym dzieci…
…Hear me…
Spektakl See Me, Hear Me pokazuje osobiste tragedie, kryjące się za przerażającymi statystykami. Monodram, napisany i zagrany przez aktorkę – performerkę Kathleen Ann Thompson, nie ma drastycznych scen. Artystka prostotą formy i środkami, jakie daje sztuka, odsłania głęboko skrywany świat współczesnego niewolnictwa.
„…engaging from beginning to end… informs and inspires… to compassion and action” Ashley Byrd, regional director, Columbia University
“Kathleen Ann Thompson is a powerful, intense, intelligent performer, and this is her passion project… you should see this show.”
Kate Copstick, Scotsman, Edinburgh Fringe Festival
“The stories introduce a world so close and yet so conveniently hidden, desperate for compassion and action.”
Sarah Martin, Edinburgh Fringe Festival
Kathleen Ann Thompson (USA) – reżyserka, aktorka, choreograf. Absolwentka Wydziału Sztuk Teatralnych Uniwersytetu Michigan. Ukończyła również studia w zakresie teatru muzycznego na Universytecie San Diego. Swe wykształcenie uzupełniała w Szkole Teatralnej Jacque’a Lecoq’a w Paryżu oraz Dell’Arte School of Physical Theater. Pracuje jako producent i dyrektor Towarzystwa Teatralnego „Belletherst Production” w San Diego. Od 1991 roku jest kierownikiem artystycznym i głównym wykładowcą Chrześcijańskiego Studium Teatru Ruchu.