Podczas piątkowego (6.03) zebrania plenarnego Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa przegłosowano ostateczną listę obiektów, których renowacja w 2015 roku zostanie dofinansowana z Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa. Kilka kolejnych podgórskich kamienic odzyska dawny blask:
Kamienica, ul. Limanowskiego 3 / Węgierska 14 – remont elewacji frontowej
Kamienica, ul. Warneńczyka 3 / Zamoyskiego – remont elewacji
Kamienica, ul. Limanowskiego 19 – remont konserwatorski elewacji szczytowych i tylnej wraz z remontem balkonów, remont dachu i kominów
Kamienica, ul. Limanowskiego 13 – remont konserwatorski dachu i kominów oraz Remont konserwatorski elewacji od strony podwórza (etap II cz. 2)
Willa „Podskale” ul. Podskale 1 / Zamoyskiego – zabezpieczenie i konserwacja substancji zabytkowej murów oraz klatki schodowej – kontynuacja robót budowlanych w formie prac interwencyjnych
Prace będą prowadzone również na Starym Cmentarzu Podgórskim przy grobowcach: rodziny Bergerów, rodziny Kaczmarskich, rodziny Kamińskich, Józefa Serkowskiego, Marii Noworyty, Władzia i Kazia Nowaków, a także zespole czterech pomników nagrobnych: 1. Nagrobek z nazwiskiem Franciszka Janko. 2. Pomnik nagrobny na grobie Karola Tusch. 3 Nagrobek na grobie Aleksandra Nałęcz Miazgi. 4. Pomnik nagrobny z krzyżem na grobie o nieustalonym nazwisku osoby pochowanej oraz grupie dwóch pomników nagrobnych z piaskowca: 1. Pomnik nagrobny na grobie Józefa Marszałkowskiego i Teresy Kubickiej. 2. Pomnik nagrobny na grobie o nieustalonym nazwisku osoby pochowanej
Ponadto przy pomniku nagrobnym na grobie Jana Karola Steinauer, w zach. części cmentarza, grobowcu z cegły na grobie o nieustalonym nazwisku osób pochowanych, usytuowany w pasie grobowców murowanych wzdłuż północnego ogrodzenia, drugi po prawej grobowca Bojanowskich, grobowcu z piaskowca na grobie o nieustalonym nazwisku osoby pochowanej, w płn-zach. części cmentarza, grobowcu osoby o nieustalonym nazwisku przy płn. ogrodzeniu cmentarza, pomniku nagrobnym w formie postumentu z krzyżem w części pd.-zach. cmentarza.
Poza tym kontynuowane będą prace m.in. na terenie byłego obozu koncentracyjnego Płaszów, w Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Krzemionki oraz Zespole szpitalno-parkowy w Kobierzynie, kościele św. Józefa i kościółku św. Benedykta, a także w Forcie 51 1/2 „Swoszowice, Forcie nr 52 1/2 „Skotniki”
Dobrą wiadomością jest również to, że priorytetami SKOZKu na rok 2016 pozostanie Podgórze (1,6% całego budżetu) i Stary Cmentarz Podgórski (0,5%).