14 czerwca odbyła się premiera nowego kryminału Pawła Fleszara pod tytułem „piekło-niebo”. Akcja powieści rozgrywa się w Krakowie, między innymi na Starym Podgórzu. – Bohaterowie odwiedzają najzupełniej autentyczne miejsca, jak Kamieniołom Libana czy hotel Forum, Zakrzówek ale także wymyślone budynki, które umieściłem na prawdziwych ulicach: kościół przy Dekerta, klub fitness przy Zabłociu i zrujnowaną kamienicę przy Kiełkowskiego – opowiada autor.
Front okładki można zobaczyć na ilustracji, a na ostatniej stronie znajduje się następujący opis książki:
„Kraków, maj 2019 roku. Dzieci z trzeciej klasy podstawówki przygotowują się do pierwszej komunii, kiedy nad zalewem zostają znalezione zwłoki jednego z nich. Ślady świadczą o brutalnym zabójstwie – duszeniu i gwałcie.
Wkrótce dochodzi do kolejnych zaginięć i morderstw chłopców w innych częściach miasta. W tym czasie odbywa się też premiera filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” i odżywa historia Gumisia, pierwszego terrorysty III RP.
Policja musi rozstrzygnąć, czy to przypadkowy zbieg okoliczności, czy elementy perfidnej intrygi. I czy papierowa dziecięca zabawka „piekło-niebo” może stanowić klucz do rozwiązania zagadki?
Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej mają równie dużo problemów ze śledztwem, co ze sobą. Nikomu nie można ufać i każdy może się znaleźć w kręgu podejrzanych.
Kryminał Pawła Fleszara „piekło-niebo” trzyma w napięciu do samego końca, a wiele zdarzeń, rzeczy i ludzi nie jest takich, jakimi się wydają”
Wydawcą „piekła-nieba” jest HarperCollins Polska. Książka ukazała się w wersji papierowej i elektronicznej, można ją kupić w księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, a także przeczytać na platformach abonamentowych w rodzaju Legimi.
Paweł Fleszar to dziennikarz, od lat mieszkający w Krakowie. W 2019 roku ukazała się jego debiutancka powieść „Powódź”, której wydarzenia również odbywały się częściowo w Podgórzu. We wspomnianym roku Fleszar został także jednym ze zwycięzców konkursu „Kryminał na 100-lecie AGH”, a jego opowiadanie „Dodatkowy rzut osobisty” znalazło się w wydanej przez uczelnię antologii „Archiwum Groźnych Historii”.