Skontaktował się z nami p. Tomasz Włoch, który od dawna poszukiwał fotografii grobowca Jana Nepomucena Aichmullera, honorowego obywatela Rzeszowa i Złoczowa, który był pochowany na zlikwidowanej części Starego Cmentarza Podgórskiego. Fotografie udało się pozyskać i podczas szukania miejsca, gdzie ten grobowiec się znajdował, p. Włoch odkrył poza terenem cmentarza, w skarpie od ul. Powstańców Wielkopolskich fragment innej płyty nagrobnej z napisem: Teresa z Ripperów Kułakowska, urodzona 1820 zmarła 1867.
Być może nie jest to jedyny fragment nagrobka, która został użyty, jako materiał budowalny w drugiej połowie lat 1970. gdy przez teren cmentarza zostało poprowadzona ówczesna ulica Telewizyjna (obecnie Powstańców Śląskich).
Znaleziony fragment płyty został w poniedziałek rano zabezpieczony przez Zarząd Cmentarzy Komunalnych i powinien trafić do lapidarium, które powstaje podczas trwającej obecnie renowacji cmentarza.
Nazwiska Teresy z Ripperów Kułakowskiej nie ma w spisie z natury sporządzonym z tablic nagrobnych przez Stanisława Cyrankiewicza w 1908r. (Cyrankiewicz Stanisław: Przewodnik po cmentarzach rzeczowo spisany przez… Cmentarze Krakowa, Podgórza, Zwierzyńca spisane po dzień 25.06.1908r. Kraków: 1908, nakładem autora), co sugeruje, że był to grób ziemny, w chwili spisywania już niemożliwy do identyfikacji, tablica nagrobna mogła być ukryta pod roślinnością lub warstwą ziemi.
Nazwiska tego nie wymienia również Pani dr Karolina Grodziska w swojej publikacji „Cmentarze Podgórza” z 1992r.
Marek Świerczek