pracownia k
Rynek Podgórski 2/7
Kuratorka i koordynatorka: Anna Komorowska
wernisaż: 04.11.2010 godz. 19.00
05-30
.11.2010

W dobie aparatów cyfrowych, tanich programów graficznych i Internetu każdy może poczuć się projektantem. Z różnym skutkiem. Wciąż zalewająca nas fala kiczu, szyldy reklamowe i ulotki własnej roboty, prowizoryczna mała architektura zmuszają do zastanowienia, co zrobić, aby dobry dizajn był powszechnie dostępny. Czy zależy to tylko od naszych preferencji estetycznych
(a jeśli tak to jak je zmienić)? Czy jest to kwestia ceny i ogólnego przekonania, że dizajn to wyimaginowany twór, którym zajmują się artyści, a kupują nieliczni.
prezentuje artystów zaangażowanych społecznie, którzy dzielą się swoim doświadczeniem, udostępniają dobre wzory, zachęcają do samodzielnego tworzenia, udzielają porad. Wystawa porusza również kwestie edukacji estetycznej i twórczej dzieci oraz zasad 3R (reduce, reuse, recycle) w dizajnie.


Wystawie towarzyszą warsztaty dla młodzieży:

16.11 w godz. 17.30 – 19.00
Ogród na 1 m2 – warsztaty land-artu
Inspiracją dla uczestników staną się artyści związani z nurtem Sztuki Ziemi. Nawiązując do ich prac powstanie kompozycja, która zostanie umieszczona w ogrodzie, koło jednego z elementów wystawy.

23.11 w godz. 17.30-19.00
Papierowy świat – warsztaty filmu animowanego
Wykorzystując współczesne magazyny dla dzieci oraz własne projekty uczestnicy stworzą scenografię, a następnie nakręcą poklatkowy film animowany.

30.11, godz. 17.30-19.00
3R – warsztaty eko-projektowe
W naszej szafie z pewnością znajduje się dużo niepotrzebnych rzeczy. Kupujemy kolejne, a świat zapełnia się śmieciami. Zajęcia będą próbą nowego spojrzenia na stare ubrania i przedmioty.

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży gimnazjalnej.
Grupy max. 10-cio osobowe (zapisy: biuro@pracowniak.pl)
Koszt udziału w warsztatach – 25 zł.

www.pracowniak.pl