W Domu Historii Podgórza (ul. Limanowskiego 13) odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej:„Zabytkowa zieleń Podgórza”. Składają się na nią fotografie i prace wykonane przez uczniów II klasy architektury krajobrazu oraz słuchaczy II roku policealnego studium w zawodzie Technik Architektury Krajobrazu Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie, ul. Ułanów 9.
Prezentowane prace uczniowie wykonali w ramach przedmiotu podstawy architektury krajobrazu, realizując projekt edukacyjny Zabytkowa Zieleń Podgórza. Projekt był realizowany pod opieką nauczyciela przedmiotu podstawy architektury krajobrazu dr inż. Arch. Roberta Gawła.
Wystawa potrwa do połowy kwietnia.

Celem projektu było zapoznanie uczniów z problematyką dotyczącą funkcjonowania zabytkowej zieleni w zabytkowych kwartałach współczesnych miast. Podgórze wybrane zostało z racji przypadającej w tym roku 222 rocznicy powstania, ale przede wszystkim ze względu na fakt skupienia na stosunkowo niewielkim obszarze różnorodnych form zieleni zabytkowej (aleje, park, zieleń cmentarna, rezerwat przyrody…) Pierwszy etapem projektu było zdobywanie wiedzy teoretycznej nie tylko na temat przyrody, ale również historii Podgórza. Na tym etapie nawiązana została współpraca z Domem Historii Podgórza, z którego zbiorów uczniowie korzystali. Pomocą dydaktyczną były również informacje zawarte na stronie wwww.podgorze.pl. Kolejnym etapem projektu były wycieczki i spacery, podczas których uczestnicy zadania szukali i typowali ich zdaniem najciekawsze przykłady zabytkowej zieleni w Podgórzu. Następnie każda z grup wybrała sobie jeden z obiektów i sporządziła dokumentację fotograficzną, z której powstały prezentowane na wystawie postery, ukazujące i dokumentujące w różnych formach plastycznych i architektonicznych poszczególne przykłady zabytkowej zieleni Starego Podgórza.

Przy okazji sporządzania dokumentacji fotograficznej okazało się że trzy
osoby odznaczają się wyjątkowymi uzdolnieniami kompozycyjnymi i talentem fotograficznym nie tylko w kierunku fotografii archiwizującej, ale i artystycznej. Stąd na wystawie znalazły się dodatkowe postery z tymi szczególnymi pracami.