Jeszcze tylko jutro będzie można zobaczyć wystawę poświęconą podgórskiej linii rodu Mossoczych, która od lutego prezentowana jest w Domu Historii Podgórza przy ul. Limanowskiego 13 (www.domhistoriipodgorza.pl).

Wystawa zainaugurowała nowy cykl wystaw w Domu Historii Podgórza – „Podgórzanie”.  Niech zarówno tytuł cyklu jak i kształt, bogactwo archiwaliów i wszystkie aspekty łączące członków  – w tym wypadku rodziny Mossoczych – stanie się inspiracją dla innych podgórskich rodzin. Gromadźcie, porządkujcie, opisujcie swoją historię. Wypytujcie o nią babcie, dziadków, ciocie i wujków. W większości wypadków zebrana wiedza i zgromadzone pamiątki rodzinne okażą się wyśmienitym materiałem do kolejnych wystaw, do wzbogacenia galerii zwykłych i niezwykłych Podgórzan, do odtworzenia obrazu Podgórzan, sprzed wieku. Dom Historii Podgórza liczy na to i wie, że się nie zawiedzie. A już dziś zapraszamy na kolejną wystawę, której uroczyste otwarcie nastąpi 20 kwietnia w środę o godzinie 19.00.

Tym razem będziemy podziwiać prace studentów Wydziału Architektury, kierunku Architektura Krajobrazu Politechniki Krakowskiej, którzy pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Zbigniewa Myczkowskiego projektowali Park Kulturowy KRZEMIONKI PODGÓRSKIE.  Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą, o jakim terenie jest mowa i jak ów Park miałby wyglądać, zobaczymy w pracach poszczególnych zespołów projektowych.  Podczas wernisażu o idei Parku Kulturowego opowie dr Krzysztof Wielgus z Politechniki Krakowskiej, a studenci „oprowadzą” po swoich pomysłach. To już kolejna wspólna wystawa Wydziału Architektury Krajobrazu w Domu Historii Podgórza i kolejna, która opowiada o potencjale i potrzebach naszej części  świata. A jako, że   prezentowane prace zawsze były dowodem nie tylko talentu i wyobraźni studentów Pana Krzysztofa Wielgusa lecz również wielkiej wrażliwości na problemy i otwartości na bogactwo możliwości jakie tkwią w Podgórzu, traktowanym z wielkim szacunkiem i wyczuciem, tak będzie i tym razem.

Wszak sprawa parku Kulturowego to sprawa Podgórza, a przez to nasza ważna wspólna sprawa.

Serdecznie zapraszamy. W środę 20 kwietnia o 19.00