W wieku 98 zmarł Witold Cęckiewicz. W latach 1955–1960 pełnił funkcję głównego architekta Krakowa. Od 1970 r. był profesorem Politechniki Krakowskiej. Był projektantem wielu znanych budynków, jak dawny Hotel Cracovia czy Kino Kijów, budynek dyrekcji PKP przy Rondzie Mogilskim, ambasada RP w Nowym Delhi i wiele innych.
Część jego realizacji znajduje się Podgórzu. W 1964 roku wg jego projektu powstał Pomnik Ofiar Faszyzmu upamiętniający ofiary Obozu KL Plaszow, który przedstawia pięć postaci z pochylonymi głowami i z wyrwą w kamieniu na wysokości piersi. W 1965 roku zespół prof. Witolda Cęckiewicza wygrał konkurs na projekt architektoniczny osiedla, które obecnie nosi nazwę Podwawelskie. Był także odpowiedzialny za projekt nowej części sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, który wykonał w latach 1997–1999.
Rożnych rzeczy nie rozumiem a wśród nich w czołówce jest internetowe uwielbienie tego pana. O ile sanktuarium w Łagiewnikach jest ciekawe, oryginalne, budynek Kina Kijów jest w miarę ok to z resztą już gorzej. Budynki bez wizji, bez polotu, budowane prosto, powtarzalnie. Ot – zwyczajnie brzydkie aż do bólu. Jakby pod przymusem – każą to zaprojektuję byle było… Kopiuj, kopiuj i dawaj blachę falistą między okna. Ja rozumiem – czas komuny. Ale bez przesady… Znienawidzenie budynku Hotelu Cracovia przez krakowian jest tajemnicą poliszynela (równie nie lubiany „Forum” Ingardena ma przynajmniej jakiś oryginalny wygląd, widać pomysł).