Muzeum Krakowa zaprasza do włączenia się w akcję #zostanwdomuopowiedzkrakow!
Zasada jest prosta, wykorzystujemy pożytecznie czas, który musimy spędzić w pewnej izolacji: wystarczy opublikować w swoich mediach społecznościowych własną krakowską opowieść w formie filmu (wystarczy jakość komórkowa), tekstu lub zdjęcia z opisem i dodaniem hasztagu #zostanwdomuopowiedzkrakow
Wpis musi być oznaczony jako publiczny. Osoby, które nie mają kont w mediach społecznościowych mogą przesyłać krakowskie opowieści na adresy: promocja@muzeumkrakowa.pl i pr@muzeumkrakowa.pl

A tak o akcji piszą jej Organizatorzy:

Szanowni Państwo!
„Opisujemy, dokumentujemy i opowiadamy Kraków. Słuchamy miasta…” – w tych słowach zawarta jest Misja Muzeum Krakowa. Chcemy ją realizować także dziś, mimo ograniczeń wynikających z kwarantanny.

Musieliśmy zamknąć wszystkie wystawy i oddziały, musieliśmy odwołać zaplanowane na najbliższy okres wydarzenia. Ale za pośrednictwem mediów elektronicznych wciąż możemy się z Państwem kontaktować i to tam przenosimy czasowo nasze działania!

#zostanwdomu – to najistotniejszy dziś bodaj hasztag, przypominający o odpowiedzialności obywatelskiej, która przekłada się na bezpieczeństwo nas wszystkich. Muzeum Krakowa pragnie dodać do niego część drugą: Opowiedz Kraków, będący zaproszeniem do wspólnej, choć zdalnej, aktywności. Bo Kraków to przede wszystkim jego mieszkańcy, o czym przypominaliśmy w trakcie ubiegłorocznego jubileuszu 120-lecia Muzeum Krakowa hasztagiem #JestemKrakow. Powracając dziś do tej idei, proponujemy Państwu, abyśmy razem opowiedzieli o naszym mieście!

Dzięki filmom, wykładom, opowieściom, a nawet bajkom przygotowanym przez pracowników Muzeum Krakowa, będziecie mogli odwiedzić nas wirtualnie. Zajrzeć za kulisy naszych wystaw, obejrzeć najciekawsze eksponaty, lepiej poznać historię Krakowa – tę pisaną wielką literą H (opowiadającą o najważniejszych wydarzeniach w dziejach miasta) i tę pisaną przez h małe (codzienną, nie tak brzemienną w skutki, ale często nie mniej istotną i pasjonującą).

Opowiedzcie Kraków wraz z nami!
Przyślijcie zdjęcie, napiszcie wspomnienie albo je opowiedzcie (każdy ma dziś wszak telefon i może swą wypowiedź nagrać) i umieśćcie na swoim profilu w mediach społecznościowych, dodając #zostanwdomuopowiedzkrakow.
Tematem mogą być na przykład dzieje waszej rodziny. Uważacie, że powinniśmy pamiętać o waszym wujku lub babci? Koniecznie nam ich przedstawcie!
A może wolicie opisać swój udział w ważnym wydarzeniu historycznym: strajku, obaleniu pomnika Lenina, wyborach czerwcowych, wejściu Polski do Unii Europejskiej… Wspaniale! Zapraszamy serdecznie!
Historia dzieje się wokół nas nieustannie! Może zechcecie więc opowiedzieć o bohaterach naszych czasów – lekarzu lub pielęgniarce, ratowniku medycznym albo sprzedawczyni ze sklepu? I na takie opowieści jest miejsce w ramach naszej akcji!
Będziemy wybierali najciekawszą z Waszych opowieści i udostępniali na naszych profilach w mediach społecznościowych.
Zapraszamy Państwa na muzealne opowieści i czekamy na Wasze!
Mamy nadzieję, że dzięki wspólnemu opowiadaniu Krakowa ten trudny czas nabierze dla nas wszystkich także innego wymiaru, w którym będzie miejsce na optymizm i nadzieję! A już dzisiaj zapraszamy do opowieści, którą chce się z Państwem podzielić dyrektor Muzeum Krakowa – dr Michał Niezabitowski!