Autor: Pawel Kubisztal

Debata

Oczywiście kwestia planowanej nadbudowy fortu św. Benedykta i podziemnych parkingów zdominowała spotkanie z prezydentem Majchrowskim w podgórskim magistracie. Dla prezydenta „to kwestia gustu”, przekonywał, że właśnie dlatego projekt jednym się podoba, a innm nie. Dla Podgórzan, to nie jest sprawa „gustu”, to obrona Dziedzictwa Narodowego, obrona „świętego miejsca Podgórza” przed inwestycją, która je zniszczy całkowicie i bezpowrotnie. Wobec takiej rozbieżności stanowisk znalezienie porozumienia nie było możliwe. Mamy jednak nadzieję, że przynajmniej dotarło do prezydenta nieprzejednane stanowisko mieszkańców Podgorza w tej sprawie.W obliczu sprawy fortu, wszystkie pozostałe poruszane tematy okazały się drobne i proste do załatwienia. Wszak obiecywać łatwo, zwłaszcza przed wyborami…

Czytaj więcej

Nowe przestrzenie, nowe widoki

Fotografia zdaje sie ostatnio dominować na naszej stronie, ale takiej obfitości wystaw fotograficznych w Podgórzu nie mieliśmy od dawna. Dziś w ramach Miesiąca Fotografii otwarły się kolejne dwie. I choć prezentowane zdjęcia mogą nie trafić do wszystkich, to zachęcamy do odwiedzenia wystaw, choćby tylko ze względu na ich lokalizacje, bo miejsca są wyjątkowe i rzadko dostępne. Wyjątkową przestrzenią jest Młyn Ziarno przy ul. Zabłocie 25, gdzie pokazywana jest wystwa zbiorowa Nic – Coś(ć). Już wkrótce mają tu powstać lofty, więc być może to ostatnia okazja poczucia zapachu mąki i spojrzenia na Zabłocie z zupełnie innej perspektywy (do 26 maja, wt.-nd. 13-18).Również zbiorowa wystawa jest prezentowana w Fabryce Schindlera, w budynku 28, który również jest wyjatkowo udostępniany.”Teraz Polska” to próba złożonej, wielogłosowej wypowiedzi na temat współczesnej Polski (do 31 maja, 13-19).

Czytaj więcej

Ważą się losy Zabłocia

Ogłoszenie o ponownym wyłożeniu do publicznego wglądu części projektu planu – w zakresie wprowadzonych zmian wynikających z przyjęcia przez Radę Miasta Krakowa poprawek wniesionych do projektu planu, od 10 kwietnia do 12 maja 2006 r. w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa, ul. Za Torem 22, w godzinach: poniedziałki 14.00 – 16.00 od wtorku do piątku 10.00 – 12.00. Termin wnoszenia uwag dotyczących zmian wprowadzonych do projektu planuupływa z dniem 26 maja 2006 r.”Projekt planu do oglądnięcia na:http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=1490&sub_dok_id=1490 Więcej na naszym forum.

Czytaj więcej

O nas

Galeria Rękawka zaprasza w dnia 5 kwietnia o godz. 19.00 na otwarcie wystawy fotografii, gum chromianowych oraz pasteli Anny Burlikowskiej pt. „O nas”. Anna Burlikowska jest absolwentką ASP, zajmuje się edukacją i architekturą krajobrazu. Wypowiada się poprzez malarstwo, fotografię oraz instalację. Brala udzial w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Wystawa będzie trwać do 3 maja (pn – pt. 11-18, sob 11-15). Tutył prezentowanej pracy: Człowiek – puch marny.

Czytaj więcej

Już za cztery tygodnie…

… tradycyjna Rękawka na Kopcu Krakusa. W tym rokutematem przewodnim będzie miłośc, a więc „konkury i śluby czyli jak słowianie miłowali”. W programie m.in:inscenizacja porwania Rzepichy, ślub i weselisko Rzepichy i Piasta, korowód weselny. Ponadto jak co roku: sceny z życia średniowiecznych wojów, pokazy sprawności rycerskich oraz średniowiecznych walk, obrzędy słowiańskie: na kopcu Krakusa zapłonie ogień, a ze zbocza poturlają się jaja i kołacze. Bedzie przymierzalnia średniowiecznych strojów, zawody łucznicze, pokazy tradycyjnych rzemiosł m.in.: warzenia soli, garncarstwa, tkactwa, mielenia zboża, kowalstwa. A wszystko we wtorek, 18 kwietnia w godzinach 11.00-17.30.

Czytaj więcej

REKLAMA


Najlepszy dystrybutor

KAS I DRUKAREK FISKALNYCH

w Krakowie

 

Podgórze,
ul. Mieszczańska 19

Polecamy

Facebook

PRZEWODNIK

Loading