Już po raz dwudziesty czwarty Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprosiło na kopiec Kraka, na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie  – Podgórskie Wschody Słońca. Frekwencja znów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania i 500 magnesów to było zdecydowanie za mało dla wszystkich chętnych.

Tym razem słońce nie zawiodło, wszyscy mogli je zobaczyć w pełnej krasie pojawiające się na horyzoncie.

Jak zwykle posłuchaliśmy fascynujących opowieści geodety Mariusza Meusa, znanego z akcji Honorowy Południk Krakowski. A było o astronomicznych i geodezyjnych sekretach kompleksu kopców krakowskich czyli #Moundhenge i o tym, że być może kopiec Kraka jest najstarszym obserwatorium astronomicznym.

Było też tradycyjne odliczanie i wreszcie wspólne śniadanie. No i  oczywiście pamiątkowe, wyjątkowej urody magnesy, które jak co roku można otrzymać tylko na kopcu Kraka podczas wydarzenia.

Lato uważamy, za oficjalnie rozpoczęte! Na kopiec zapraszamy za rok, a wcześniej na wszystkie wydarzenia organizowane przez nasze stowarzyszenie i do wspólnego działania!

18 lipca, godz. 14:30-17:00: Podgórska Wyprzedaż Garażowa na placu Niepodległości (kolejne raz w miesiącu, do listopada włącznie)
16 sierpnia, godz. 19:00: Spacer: Liberator nad Zabłociem
25-27 września: Podgórskie Dni Otwartych Drzwi
28-29 listopada: Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych w Rynku Podgórskim